Skip to content

Hakkımızda

Finlandiya'dan Gelen

Lezzet...

Finlandiya Helsinki’ de 12 yıl 4 Pizza, 1 Ala Carte Restaurantlarımızla hizmet verdikten sonra Helsinki’ de çok beğenilen bu lezzetleri İzmir’ de Rucola markasıyla pizza severlerle buluşturmak istedik ve Finlandiya’ daki lezzetimizi Türkiye’ye getirdik.

Rucola, Fince’ de Roka anlamına geliyor. 2008 yılında yapılan en lezzetli pizza yarışmasında İtalya’ yı yenen Finlandiya’ nın muhteşem lezzetteki pizzalarını çağrıştırsın diye bu ismi seçtik.

Bizimkisi elbette büyük cesaret gerektiren bir girişimdi. Neredeyse her köşe başında bir pizzacının olduğu İzmir’ de yeni bir pizza markası ile rekabet etmek zor görünüyordu. Ülkenin ekonomik koşulları da dikkate alındığında daha da zorlaşan bu girişim teşebbüsü, güvendiğimiz lezzet ve ürün kalitesi ile hayata geçti.

Bizler; Finlandiya’daki en iyi 11 pizza ustasından biri seçilen Şefimiz Levent Kerimoğlu’ nun yeteneğine,  pizzalarımızda kullanılan her türlü malzemenin seçiminde son derece titiz davranan ekibimize, şubelerimizde yaptığımız yatırımlarda tüm detayları en ince ayrıntısına kadar düşünen profesyonel çalışma ortaklarımıza, ama en önemlisi pizzada gerçek lezzeti ayırt edecek Türk halkının damak tadına güvendik. Ve sonunda 2017 yılında Pizza Rucola ilk defa Bostanlı’ da İzmirliler ile buluştu.

Bir sürede İzmir ve İstanbul’da açılan şubeleri ile yaygınlaşmaya başlayan Pizza Rucola, ilerleyen süreçte gerçek pizza lezzetini ülke çapında yaygınlaştırmak için doğru projeler ile büyümeye devam edecek.

Bu yolculukta, en hassas olduğumuz iki kelime olan
“kalite” ve “hijyen”den ödün vermeden emin adımlarla ilerliyoruz…

Bizi farklı kılan nedir?

Nereden başlasak?

O kadar çok ki…

Öncelikle Şefimiz Levent Kerimoğlu pizza konusunda tam bir üstad diyebiliriz. Kendisi Rucola’ yı açmadan önce yaptığı üretim denemelerinde bir türlü Finlandiya pizzalarındaki tadı yakalayamadı. Sonunda Finlandiya’ dan getirttiği unla Türk ununu karıştırarak istediği hamuru elde etmeyi başardı! Hamurumuzu çıtır çıtır yapan işte tam da bu!

Kime sorasınız; “pizzayı pizza yapan; hamur ve sostur” der önce. Hamurumuz özel karışım unla hazırlanıp dinlendirilirken, ona lezzet katacak olan sosumuz ise yine Levent Şefin lezzet denemelerinden geçerek sonunda mükemmel noktaya ulaştığında Rucolalarda kullanılmaya başlandı. Tamamen sağlıklı ürün ve baharatlardan elde edilen bu sosun sırrını Levent Şef bizlerle de paylaşmıyor ne yazık ki…b

Rucolaların hiçbirinde hamur açma makinesi yoktur!

Bize göre pizza elde açılır! Çünkü elde açılan hamur, sosu içine daha iyi çeker ve çok daha lezzetli olur. Ama elbette bu büyük maharet gerektirir. Her şeyin otomasyona bağlandığı günümüzde, neredeyse elle açılan börek bile bulunamazken, müşterilerimize el açması pizza sunuyor olmak da bizim farkımız olsun. Burada Levent Şefimizin Jatti (Ultra İnce Pizza) açabilen yeteneğini vurgulamadan olmaz.

Her şubeye Levent Şef nasıl yetişiyor derseniz, Levent Şef gerçekten her şubeye yetişiyor, ama bundan daha da önemlisi Levent Şef, Rucolalarda kendisi gibi maharetli birçok usta yetiştiriyor. Bilgiyi paylaşmak, tecrübesini aktarmak ve lezzeti çoğaltmak onun doğasında var.

Kalite ve Hijyenden ödün vermeyiz!

İşte bu nedenle pizzalarımızda kullanılacak ürün seçiminden başlayarak çok titiz bir satın alma  süreci yürütüyoruz. Rucolalar’ da bulunan tezgahların mermerinden, pizzaların sunulduğu tabaklara kadar hepsi bakteri üretmeyen özel malzemelerden seçiliyor.

Rucolalarda bulunan tezgahlar, özel olarak seçilen Antibakteriyel İspanyol Silestone mermer, Pizza servis tabakları ise İroko ağacından yapılan bakteri üretmeyen antibakteriyel özellikli malzemelerden seçilip üretilmiştir.

Pizzalarımızda kullandığımız ürünler ise alanında en ünlü ve kalitesi tescilli tedarikçlerden temin edilip mevsimine göre özenle seçilmektedir.

Bir de unutmadan söyleyelim; Rucolaların hiçbirinde Kaşar peyniri bulamazssınız. Chedar ve Mozeralla derseniz en iyisi yine bizde…

Kısacası biz sektörümüzde Gurme Pizzacıyız! Birinci sınıf malzeme ve el emeği ile ürettiğimiz pizzalarımız, İzmir’ de pizza alışkanlıklarını değiştirmeye başladı bile…

 

Hedefimiz, İzmir’den doğan ulusal bir marka olmak…


Bu yolculukta, en hassas olduğumuz iki kelime olan “kalite” ve “hijyen”den ödün vermeden emin adımlarla ilerliyoruz… Tadına doyum olmayan pizzalarımızın genelde hepsi yense de, arada sırada tabaklarda geri dönen dilimler olursa, bunları özenle biriktirip İzmir’ in çeşitli yerlerindeki sevimli dostlarımızla paylaşıyoruz. Rucolalardaki tüm atıklarımızı kaynağında ayrıştırarak; çevreye, doğaya ve insana saygılı işletmeciliğin en özgün örneklerinden biri olmayı hedefliyoruz.